Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

0-ikona.jpg

Zaostřeno na design: Kuchyň jako ze zámku 31.07.2008

Žulové či břidlicové podlahy, cihlové zdi a masivní mahagonový nebo dubový nábytek. Trochu konzervativní, jednoduché a bez zbytečné okázalosti - zkrátka anglické. Ke kuchyňskému dekoru á la pradávná podhradí mají prostě staromilští Angličané nejblíže. A výsledkem jejich pevné vazby na tradice jsou kousky nábytku, které se už dneska jen tak někde nevidí.


Dubové dřevo patří v nábytkářství k tradičním surovinám a vzhledem k jeho povaze jde zároveň o velmi trvanlivý a dostupný materiál. Poptávka po exotických dřevech sice neklesá, ale mnohé z těchto vzácných dřevin už není tak snadné vytěžit, a designéři se tedy čím dál víc vracejí ke klasice. Zejména k té dubové.

Design kuchyně Compass InteriorOtevřít galerii »A když už je řeč o staré klasice a tradicích, jen těžko bychom mohli minout ten nejkonzervativnější ostrov na světě. Anglické bytové studio Compass Interiors je jedním z těch, které rovněž sází na sílu dubu, a právě v tomto provedení nabízí hned několik exkluzivních sérií domácího nábytku pro kuchyně a ložnice. Pokud si tedy i při těch méně oblíbených domácích činnostech chcete připadat jako zámecká paní (anebo vás jen fascinuje tento motiv), můžete se inspirovat kuchyněmi ve stylu anglického country house.

Arundel - kuchyň ze zámku

Jeden z kuchyňských návrhů dostal název právě podle této zámecké dominanty stejnojmenného jihoanglického městečka. A kdo ví, třeba se designéři inspirovali právě tam. Tesaný dub a elegantní provedení nábytku od komod a vitrínek až po opracované úchyty svůj motiv i původ rozhodně nezapře.

V jednoduchosti je krása i funkčnostDesign kuchyně Compass InteriorOtevřít galerii »
Kuchyň Amberly je výsledkem kombinace tradičního anglického dřeva a soudobých technik zpracování fólie. A tedy důkazem, že dnes už skutečně nemusíte dělat žádné kompromisy mezi kuchyní maximálně funkční a krásnou na pohled. Tento jednoduchý, až prostý styl se ve skutečnosti zakládá na vysoce kvalitních materiálech a zpracování (dřevo, fólie, oplechování, tesané dekorace aj.) a využívá nejnovějších postupů např. při regulaci teplot či úsporném osvětlování.

I další kuchyňské modely, jako např. Warwick nebo francouzskou variabilitou prostoru inspirovaný Dijon French, mají vyjadřovat svou podstatu a stěžejní designérskou myšlenku: Všechno, co by moderní kuchyň neměla postrádat, se musí vkusně „zahalit“ tak, aby na to anglické domácnosti byly ochotny přistoupit.

Autor: Gábina Janků
Foto: Compass-interiors.co.uk Kuchyně Dijon French Kuchyně Warwick

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít