Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikonaBeyonce.jpg

Žehlení, které vás bude bavit 22.02.2008

Nudnější činnost, než je žehlení oblečení, snad neexistuje. Stohy pomačkaných triček, košilí, kalhot a dalších kousků rodinného šatníku čekají na zásah, který je vyhladí do nositelné podoby. Stejnou službu může prokázat žehlička na vlasy vaší hlavě. Z nevzhledného hnízda za pár minut vytvoří rovnou kaskádu vlasů. A tohle žehlení vás bude bavit.


Je zřejmě osudem žen, že vždycky chtějí to, co nemají. Proto ty s vlasy jako hřebíky shánějí kulmy, natáčky a termíny u kadeřníka na trvalou ondulaci a ty, které zdobí lokýnky nebo vlny, netouží po ničem jiném, než se jich zbavit. Žehlička může být řešením, ale je dobré vědět, na co si dát pozor.

Aby vlasy vzkvétaly

Krásné vlasy musí být v první řadě zdravé. Pro začátek se tedy vraťme do hodin biologie, abychom si připomněli, že vlasy jsou tvořeny mrtvými buňkami kůže, které vyplňuje proteinový materiál kreatin. Samotný vlas se pak skládá z dřeně, kterou obklopuje vrstva dlouhých tenkých vláken a nakonec několik vrstev šupinatých buněk – kutikula. Pokud vám tedy výrobce šampónů slibuje, že přípravek vyživí vaši hřívu, jedná se o reklamní slogan. Jak chcete vyživit něco, co už dávno živé není?
Žehlení vlasů
Přesto však vlasy správnou kosmetikou chránit musíme. Důležitá je i zdravá životospráva, přísun vitamínů (vlasům prospívají vitamíny řady B, minerály jako zinek, mangan, měď a železo a stopové prvky, zejména jód). Vaše žíně vám naopak nepoděkují, když budete kouřit, kartáčovat je tvrdými hřebeny a ničit je neodbornými zásahy. Mezi faktory, které vlasům škodí, patří i jejich úprava fény, kulmami, a také žehličkami.

Jak žehlit a neničit?

Žehlení vlasů je jednou z nejhorších věcí, které svým vlasům můžete udělat. Jenže jak říkaly už naše prababičky, pro krásu se zkrátka musí občas trpět. Negativní vliv můžete snížit výběrem šetrného spotřebiče a vhodné vlasové kosmetiky. Kvalitní žehličky se dnes pyšní keramickým či teflonovým povrchem. Keramické plochy zajistí, že teplota je rozložena rovnoměrně a také pomáhají udržet vlhkost uprostřed vlasů a brání tak jejich vysušení, následné lámavosti a ztrátě lesku. Teflon znáte zřejmě z kuchyně, kde vám umožní usmažit na pánvičce omeletu, aniž byste pak strávili hodiny drhnutím připečených zbytků. Stejnou funkci plní i na kleštích žehličky, které o vlasech lehce klouzají a zajišťují, že se vlasy „nespečou“.
Žehlička Philips
Novinkou na trhu jsou také přístroje s iontovou úpravou. Nabízí je například firma Philips. Její model 4648 slibuje perfektně hladké vlasy bez statického náboje. Cena je oproti ostatním výrobkům na trhu o něco vyšší, na druhou stranu se ale na koupi žehličky nevyplatí šetřit. Odborníci nedoporučují kupovat přístroj levnější než za tisíc korun. Výhodným koupím v hypermarketech se proto raději vyhněte.

Abeceda žehlení

Upravujte pouze úplně suché vlasy, které jsou ošetřené ochranou kosmetikou. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit Sérum pro žehlení vlasů Osis Flatliner od firmy Schwarzkopf Professional nebo termofixační uhlazující mléko Hot Straight od firmy L´Oreal. Tato kosmetika se většinou nanáší po umytí do vlhkých vlasů. Při následném vyfénování obalí přípravek každý vlas ochrannou vrstvou, takže z nich při žehlení neuniká vlhkost.

Uchopte suchý pramen vlasů mezi kleště žehličky a pomalu jimi přejíždějte až ke konečkům. Postup opakujte na dalším pramenu, nikdy nežehlete stejnou část vlasů dvakrát. Na závěr můžete vlasy zafixovat lakem, aby se nezkroutily vlivem vlhkého vzduchu. Podle zpráv ze zahraničí se ale do módy vracejí vlnité vlasy a kudrdlinky, takže žehličkám možná brzy na čas odzvoní.


Autor: Zuzana Fuxová
Foto: Beyonce-knowles.com, Hightech-trader.com, Philips

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít