Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Zpátky do školy 30.08.2008

Prázdniny se nám zase nachýlily ke konci. Snad si ještě vzpomínáte, že tohle období pro vás v čase, kdy jste ještě chodili do školy, bylo jedno z nejnepříjemnějších v roce. Jestli máte doma malé školáky, můžete jim konec nejsladších a nejdelších prázdnin trochu ulehčit a uspořádat oslavu k začátku nového školního roku. Zlatým hřebem pak bude večeře, kterou ukuchtíte společně s dětmi.


Párek s bramborovou kaší není žádným vrcholem kuchařského umění, zvládne ho i méně nadaná kuchařinka. Nebo i malé dítě. Ale to je právě to, o co Design minutkyOtevřít galerii »nám jde. Děti mají většinou tohle jídlo rády a navíc je tak jednoduché na přípravu, že je můžeme klidně nechat, aby nám s vařením pomohly. Jak na to, aby je to byvilo? Zadávejte jim jednoduché úkoly, aby se cítily zapojené a používejte kuchyňské náčiní s veselým a hravým designem. Když se pak na závěr na talíři objeví usmívající kašpárek, dětská radost je zaručena.

Uvažte si zástěry
Oloupeme brambory a nakrájíme je na kousky. Poslouží nám k tomu nůž Coco, který vypadá skoro jako živý krokodýl. Jeho ostré zuby si s brambory hravě poradí.  Za necelých třista korun pořídíte plaza z dílny Koziol v internetovém obchodě Dokuchyne. Jestli máte doma už odrostlejší školáky, můžete krájení nechat na nich, ale varujte je a dbejte na bezpečnost, aby se krokodýl nezakousl do neopatrných dětských prstíků. Brambory dáme vařit do osolené vody a mezitím si připravíme zeleninu na kašpárkův čumáček. Na kolečka nakrájíme kousek salátové okurky a čtyři rajčata. Kulaté konce rajčátek vytvoří šaškovský ns, z ostatních plátků později vytvarujeme pusu a tváře. Dáme vařit vodu na párky a když začne bublat, přidáme pro každého dvě nožičky uzeniny. Brambory občas promíchneme vařečkou, kterou nám zatím hlídal převozník Luigi ve své bárce. Když jsou hotové, stáhneme je a slijeme. Jestli na vás ze zdi vyplazuje jazyk rozpustilá sběračka  Donna, můžete děti nechat, ať brambory z hrnce vyloví. Pak přídáme trochu teplého mléka a lžíci rozehřátého másla a umixujeme hladkou kaši.

Design minutkyOtevřít galerii »Prostor pro kreativitu

Doprostřed každého talíře vyklopíme trochu bramborové kaše, kterou děti příborovým nožem upraví do tvaru obličeje a hezky vyhladí. Z plátků okurky pak vyrobí oči a límec kašpárka, rajčata vytvoří nos, pusu a tváře. Dva párky položíme na vrchní část talíře tak, aby vypadaly jako čepice .Kečupem pak domalujeme oční panenky a vlásky a rolničky na konci párků. Podrobný recept najdete na webu Labuznik.cz. Když je hotovo, zbývá už jen popřát dobrou chuť a vašim dětem navíc, aby je konec práznin moc nebolel.


Zuzana Fuxová/ Labuznik.cz
Foto: Sxc.hu, Dokuchyne.cz, Labuznik.cz (uživatel Manek) Alessi - Mr. Suicide, špunt do vany Alessi - Pisellino, držáček na tyčinky do uší Beruška Terrailon Blomus - Primo box na vatové tampony Blomus- Squaro odpadkový koš Číňánek Alessi Drobné doplňky oživí stůl Držák na houbu Emily Držák na houbu Friends Držák na houbu Norbert Hogri - Friends Forever zásobník na papírové kapesníky Chlebník Medvídek Pú z Obchůdku u Zlatíčka - Mimishop.cz Chlebník Olli -Koziol Jak to tedy na začátku bylo? Jednoduché použití a pěkný design - to vše nabízí oddělovač žloutku od Rösle Kartáč na nádobí Tim Kočičí pelíšek Koziol Koziol - držák na zubní nit, mýdlenka, háček na ručníky a kartáček na ruce Koziol - Tommy, držák na kartáček Kráječ na vejce Ikea Charm nakrájí vejce i na měsíčky Kuchyňský nůž Coco - Koziol Lounge pro vašeho pejska - Koziol Microline od Tescomy nabízí netradiční vaření vajíček přímo v mikrovlnce Minimalistická Eva Solo Miska pro kočku Miska pro pejska Naběračka Donna - Koziol Ovocný koktejl je chutnou i zdravou svačinkou Panáček Girotodo - Alessi Přesýpací hodiny Salter Ratanový stojan na noviny VLNA Stojan na časopisy Kartel Magazine Rack Stojan na noviny Alfred Stojan na noviny Blomus Seamo Stojan na noviny Blomus Wires Těstovinový salát s tuňákem Veselé chňapky Veselé chňapky Veselé chňapky Z hezky prostřeného stolu chutná lépe Zack Genio - stojan na zubní kartáčky

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít