Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Zvažte, co sníst a co ne 09.12.2008

Předvánoční a především vánoční čas svádí ke konzumaci nadměrného množství jídla. Cukroví, vánočky, záviny, kapříci, saláty, chlebíčky a spousta dalších dobrot se na nás odevšad smějí. Následkem toho všichni tloustneme.


Abyste si nemuseli dávat zase to stejně otravné předsevzetí jako každý rok, začněte hubnout již nyní. Pomůže vám k tomu nutriční váha, která vám ukáže, kolik kalorií má vaše porce jídla. A jak to taková na pohled obyčejná stolní váha zvládne? Lehce! Není totiž tak obyčejná, jak se zdá. Podle navolených programů dokáže zjistit vše o jednotlivých potravinách, které vážíte. To znamená, že kromě váhy daného jídla vám poví, jaký má obsah dalších nutričních hodnot, například množství sacharidů, bílkovin, tuků, kilokalorií, vápníku, sodíku či vlákniny. Jednoduchý a přehledný digitální displej vám přehledně ukáže veškeré informace, které budete chtít vědět. Můžete si tak sami sestavit výživný a zdravý jídelníček přesně podle vašeho gusta.

Paměť jako slon není rozhodující VáhyOtevřít galerii »
Je pravda, že každá váha nemá naprogramovány v paměti všechny druhy potravin, takže s nimi neodměříte všechno. Výběr z 950 až 999 položek je ale i tak dost pestrý a dalo by se říci dostačující. Navíc si z tohoto množství můžete až 50 potravin uložit mezi své nejoblíbenější, což vám urychlí práci až je budete vážit kdykoliv příště. Existuje jedna věc, na kterou byste si měli dát při koupi pozor. Je jím jazyk, jímž váha komunikuje. Některé váhy bývají totiž od výrobce naprogramovány v anglickém jazyce, což vám může zkomplikovat práci, především při vyhledávání anglických názvů potravin.

Jelikož se na našem trhu nutriční váhy objevily celkem nedávno, je jejich nabídka ještě značně omezená a nedá se s určitostí říci, v čem se liší levnější typy od dražších. Samozřejmě kromě nabízených funkcí, jak už tomu u dražších výrobků bývá. Proto se vždy při výběru informujte, zda váha měří zrovna ty hodnoty, které vy vyžadujete, abyste pak nebyli zklamaní. Cena vah není nejmenší, ale rozhodně není ani nijak závratná, abyste si ji nemohli dovolit. Většina vah se pohybuje v cenové relaci od 1000 do 3000 korun. Když se navíc zamyslíte nad tím, jak dobře bude sloužit vašemu zdraví, pak je to jistojistě dobrá investice.

VáhyOtevřít galerii »Kdo si jí bude vážit nejvíc?
Tyto váhy nejsou zdaleka tak prospěšné pro běžné lidi, kteří se snaží zhubnout, i když i oni jejich pomoc ocení, jako pro lidi s nějakým druhem onemocnění, pro lidi, kteří se musejí při každém soustu hlídat a omezovat přísun sacharidů, tuků, bílkovin a hlavně energie. Váha jim ulehčuje práci při přípravě jídla, protože nemusí zuřivě listovat v papírech a tabulkách od lékařů a dietních poradců a nemusí složitě zjišťovat obsah té které látky v té které potravině. Na displeji se jim po několika stisknutích tlačítek vše automaticky ukáže. Proto jsou právě diabetici, obézní lidé a jinak nemocní lidé těmi, kdo tuto váhu může nejvíce využít.

Své místo najde i v domácnosti aktivních sportovců, kteří musejí svůj jídelníček přizpůsobovat podle náročnosti tréninků a blížících se akcí. Díky váze mohou samostatně doplňovat a zpestřovat svou stravu podle toho, které látky se jim zrovna nedostávají.

Zařaďte se i vy mezi lidi se zdravým životním stylem a dopřejte svému tělu to, co si žádá. Přecpávat se nezdravými jídly není dnes již moderní. Váš jídelníček bude odlehčený a vy tak prospějete nejen vašemu zdraví, ale i zdraví vaší rodiny.

Markéta Zelená

Foto: Sxc.hu, Viviente.cz Vahy-shop.com, Kuchynske-vahy.com

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít