Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

prince.jpg

Zvažte to! 29.03.2008

Kdo chce, aby si ho druzí vážili, musí se pravidelně vážit, praví jedna slovní hříčka. V dnešní době, kdy jsou péče o tělo a zdravá výživa povýšeny téměř na kult, platí toto pořekadlo dvojnásob. Tělesnou hmotnost si je potřeba hlídat, a to nejen z estetických, ale také zdravotních důvodů. Proto by v žádné domácnosti neměla chybět osobní váha.


Jenže není váha jako váha, proto je výběr v souladu s názvem článku nutno zvážit. A abyste se v džungli přístrojů neztratili, je tu náš průvodce světem „měřidel hmotnosti“.

Pro váhu bez váhání

Možná si říkáte, že vybrat vhodnou váhu nemůže být takový problém, vždyť všechny musí umět změřit tělesnou hmotnost, a tak je jen nutné vybrat barvu a design tak, aby spotřebič ladil s výbavou vaší domácnosti. Ovšem pozor, tak jednoduché to není. Váhy se liší technickým provedením, konstrukcí a v neposlední řadě cenou. Některé umějí navíc změřit, kolik procent vaší hmotnosti tvoří tuk a kolik voda.
Mechanická váha
Nejjednodušší a nejlevnější jsou klasické mechanické váhy. Na druhou stranu bývají tyto váhy nepřesné a pracují s odchylkou i několika kilogramů. Pro běžné hlídání váhy však mohou stačit. Zástupcem této kategorie je například osobní mechanická váha Salter 433 ve stříbrném provedení, která slibuje rozlišení na půl kilogramu a unese vás až do 120 kil. Sympatická je cena, která by v závislosti na prodejci neměla přesáhnout 400 korun. Další mechanické váhy za rozumnou cenu nabízí například firmy Ufesa, Tefal nebo Eta.

Váha se šlechtickým titulem

Pokud trváte na tom, že jedničky a nuly nejsou pro vás, ale nechcete se smířit s obyčejnou váhou, máme tu jednu designovou lahůdku. Analogické (mechanické) váhy v provedení pro pány – Prince a pro dámy – Queen. Tímto rozdělením se samozřejmě nemusíte řídit, záleží jen na vás, zda zvolíte hranaté či oblé tvary přístroje. Obě váhy jsou vyrobeny ze silného nerozbitného skla, takže se nemusíte bát, že pokud překročíte limit 130 kilogramů, váha pod vámi praskne. Cena se pohybuje lehce nad hranicí tisíce korun.
Váha PrinceVáha Queen
Některé mechanické váhy dokáží „klamat tělem". Uvnitř skrývají mechanický strojek, změřené hodnoty ovšem převádějí na displej, takže mohou vypadat jako váha digitální, a to za rozumnou cenu. Jejich design bývá působivější, ovšem přesnost se od obyčejné mechanické váhy neliší.

Dalším stupněm vývoje jsou váhy digitální. Na zoubek se jim podíváme příští týden. Do té doby můžete rozvažovat a zvažovat, kolik hodláte do nové váhy investovat a jaké funkce by jí neměly chybět. Co byste řekli třeba přístroji, který má paměť slona, a tak vás pokaždé, když oproti poslednímu vážení přiberete, upozorní, že něco není v pořádku? O tom ale zase až příště...


Autor: Zuzana Fuxová
Foto: Sxc.hu, Salterhousewares.com, Nanoshop.cz

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít