Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikonka_fagor.jpg

Zvažte to! 02.10.2009

„Na přípravu těsta potřebujeme: dva šálky polohrubé mouky, půl šálku strouhaného kokosu, šálek cukru...“ Vyhledáváte mimovolně recepty, které začínají asi takhle? Myslíte si, že množství surovin v každém receptu lze postavit na šálcích, lžičkách nebo sklenicích? Jestli ano, tak je to špatně – někdy je i v kuchyni zapotřebí skutečně přesně určit množství.


Děsí-li vás váha, která pamatuje ještě prababičku, protože s ní ani pořádně neumíte zacházet, investujte do nové. Ta vás příjemně překvapí jak svými funkcemi, tak i designem a jednoduchou obsluhou. A co byste při výběru kuchyňské váhy měli brát na zřetel?

Předně je třeba pečlivě zvážit, jak velkou maximální zátěž by váha měla snést. Ta se u kuchyňských vah pohybuje většinou v rozmezí od dvou do pěti kilogramů. Dalším důležitým ukazovatelem je takzvaná funkce tara, která vám umožňuje nastavit na měřiči nulovou hodnotu i v případě, kdy na vážící ploše již leží nějaký předmět. Tato funkce se často používá při odečítání hmotnosti talíře.


Kuchyňské váhy seženete buďto s nádobou, nebo bez ní. Varianty bez nádoby můžou mít hezky jednoduchý design a také bývají často levnější, máte-li ale spíš méně nádobí, nenechte se tím zlákat a raději si vyberte váhu s nádobou. Váha bývá plastová, nerezová nebo skleněná – poslední dvě jmenované jsou vhodnější pro náročnější uživatele, mechanicky se neopotřebovávají tak rychle jako plast a lehce se čistí.

Dále seženete váhy vestavěné nebo volně stojící – ty vestavěné můžete umístit na stěnu a můžou se stát součástí výzdoby interiéru. Volně stojící zase kdykoli odložíte a ušetříte tím místo. Záleží tedy jen a pouze na osobních preferencích.

Nechte si spočítat kalorie

Jste-li zastáncem zdravé výživy, možná oceníte tak sofistikovanou funkci, jako je výpočet nutričních hodnot. Některé váhy mají předdefinovány typy potravin, a když zadáte typ a položíte na vážící plochu danou potravinu, prozradí vám, kolik kalorií, joulů, tuku, bílkovin či sacharidů bude vaše jídlo obsahovat.

Některé váhy vám také odměří množství v litrech, odváží cokoli s přesností na desetinu gramu, záleží jen na vás, jaké funkce plánujete využívat. Digitální kuchyňskou váhu pořídíte od pár stovek, designové lahůdky s řadou funkcí vás přijdou i na několik tisíc.

Autor: Jana Kovačovská
Foto: Siemens, Fagor

Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít